Podsumowanie 14 kolejki !!!

Szynwałd

Meczem otwierającym piątkowe granie w Szynwałdzie, było starcie FC Dzwonowa z Forest Green Rivers. Drużyny przystępowały do meczu w odmiennych nastrojach. Dzwonowa po słabym początku sezonu (między innymi wpadce z FGR), dzięki dobrej grze aktualnie znajduje się na podium ligi.Foreści natomiast rozgrywki zaczęli wyśmienicie, aktualnie znajdują się na fali opadającej i pikują w dół ligowej tabeli. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie. Drużyny bardzo długo badały się, nie podejmując otwartych ataków. Do przerwy padła tylko jedna bramka po stronie „Dzwonków”. Druga część gry to już zdecydowana przewaga chłopaków z Dzwonowej. Finalnie zapakowali rywalom 5 goli tracąc 2 w końcówce spotkania. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Kamil Zima x2, Jakub Jurczyński, Krystian Gliwa i Sebastian Olszówka. Po stronie Forest na listę strzelców wpisał się Adrian Boduch oraz Konrad Barbachen.

Forest Green Rivers 2–5 FC Dzwonowa

Mecz drużyn zajmujących miejsce w środkowej części ligowej tabel. OSP Szynwałd nie najlepiej rozpoczął rundę rewanżową. W pierwszych 2 pojedynkach zespół zdobył 1 pkt. RKS Chuwdu początku drugiej rundy również nie może zaliczyć do udanych. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zespół musiał uznać wyższość drużyny Nie Oni Lubcza przegrywając 9:2. Mecz pomiędzy OSP Szynwałd a RKS Chuwdu był bardzo wyrównany. Zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe chcąc zaskoczyć defensywę drużyny przeciwnej. Ostatecznie po bardzo zaciętym meczu spotkanie zakończyło się zwycięstwem OSP Szynwałd 5:4. Bramki dla zwycięzców zdobyli : Marek Krakowski x2, Damian Łasak x2, oraz jedno trafienie zanotował Michał Tokarski. Na listę strzelców po stronie RKS Chuwdu wpisali się: Kacper Wójtowicz x2, Mikołaj Mazur oraz Daniel Ryś.

OSP Szynwałd 5-4 RKS Chuwdu

Skrzyszów

W pierwszym pojedynku w Skrzyszowie OSP Łękawica podejmowała Huragan Piotrkowice. Mecz był bardzo wyrównany. Zespoły prowadziły ofensywny styl gry i starały stwarzały groźne sytuacje podbramkowe. Mecz był bardzo wyrównany, a zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku mecz zakończył się zwycięstwem drużyny OSP. Bramki dla zwycięzców zdobyli : Dominik Budzik, Marcin Budzik, Łukasz Adamski oraz Mateusz Górski. Na listę strzelców po stronie Huraganu wpisali się : Jan Pierzchała x2 oraz Dawid Siwek.

OSP Łękawica 4:3 Huragan Piotrkowice

W drugim spotkaniu Wolni Strzelcy podejmowali ISkillers FC. Mecz drużyn z przeciwnych końców ligowej tabeli. Wolni Bardzo dobrze radzą sobie w bieżącej edycji prowadząc w ligowej tabeli. ISkillers FC w obecnym sezonie w swoim dorobku zgromadziło 4 pkt. Faworyt w tym pojedynku potwierdził na boisku dobrą dyspozycję pokonując rywala 4:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Marcin Hebda x2 oraz po jednym trafieniu zanotowali Piotr Jodłowski oraz Kamil Siedlik. Bramkę dla ISkillers FC zdobył Maciej Drzymała.

Wolni Strzelcy 4:1 ISkillers FC

Nuevo zmagające się w tym sezonie z plagą kontuzji przystąpiło w końcu do meczu z Nie Oni Lubcza w miarę optymalnym składzie i w końcu zagrało na miarę swoich możliwości. Pomogła też zmiana ustawienia w stosunku do ostatniego meczu. Mecz od początku był pod kontrolą Nuevo, choć obraz gry mógłby być inny, gdyby Lubcza wykorzystała swoje okazje, tutaj jednak warto pochwalić Michała Borucha, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań i kilka razy popisał się znakomitymi interwencjami. Druga połowa miała podobny przebieg, jednak piłkarze Nie Oni Lubcza zdołali zdobyć trzy bramki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zdobycia gola przez… Michała Borucha i nie była to bramka zdobyta z karnego. W końcówce spotkania bramkarz Nuevo złapał piłkę wypuścił ją sobie pod nogi odegrał do Jakuba Twardego, który zagrał na dobieg do “Miśka” ten jak rasowy skrzydłowy popisał się niezwykłym rajdem na bramkę Lubczy i pewnym wykończeniem zdobył bramkę. To była w zasadzie jedyna akcja meczu godna zapamiętania. Ostateczny wynik 9-3 dla Nuevo.

Nuevo Palace 9–3 Nie Oni Lubcza